İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in devletle ilişkiler, Mehmet Ağar ve oğlu, Berat Albayrak ve Pelikancılar ile ilgili açıklamalarıyla ilgili yorum yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Soylu, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda "Bir ülkede Ana Muhalefet partisi Genel Başkanı kırmızı bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük. Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökertiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım Mafya konusunda tek yapamadığımız her seçimi kaybeden siyaset mafyasının Türk siyasetine musallatlığına çaresiz kalmaktadır" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, T24'te katıldığı programda şunları söylemişti. "Devleti yönetememe. Bazı çevrelere teslim olma. Değişik mafya örgütleri var Türkiye'de, bunlar zaman zaman bir araya geliyorlar, zaman zaman da çatışma içindeler. Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Gönderildi mi? Gönderildi. Bir başka mafya lideri, bir ülkenin siyasal partisinin lideri olan bir kişi tarafından hapishanede ziyaret edildi mi? Edildi. Serbest bırakıldı mı? Bırakıldı? Onunla ilgili özel düzenleme yapıldı mı? Yapıldı. Eski bir İçişleri Bakanı bunlarla beraber bir fotoğraf verdi mi? Verdi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci."