CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Sinan Ateş'in annesinin "Adalet yoksa niye yaşayalım? Ben içime taş basarak oğlumun toprağıyla duruyorum" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Acılı anneye sesleniyorum; oğlunuz Sinan Ateş için adalet tecelli edecek. Bu iş torbacılarla kalmaz. Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak" ifadelerini kullandı.

"Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"O çetenin yakasına yapışıp ailenin acısını bir nebze olsun dindireceğiz. Acılı anneye ve aileye bir kez daha sabır diliyorum. Tüm halkımızdan, merhumun ruhuna okunacak bir mevlidi bile yasaklayan zihniyete karşı Sinan Ateş ve ailesi için dua etmelerini istiyorum."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Bursa'da, Ateş ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu.

Ateş'in annesi, "Eğer adalet yoksa niye yaşayalım? Adalet tecelli etmeli. Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı ne de böyle hevesi vardı… Çünkü rahattı kafası, emindi. Kimsenin ne koltuğunda kavgası vardı… Herkes kendi kendine gelin güvey oldu. Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum. Benim oğlum güzel insanları yetiştirmek için insanları güzel yerlere çekmek için uğraştı. Bu mu olmalıydı sonucu?" demişti.