Kılıçdaroğlu’ndan Sezai Temelli açıklaması

"Hiçbir vatandaşın oyu bir partinin ipoteğinde değil, kimlik üzerinden politika yapılamaz"

Siyaset 18.03.2019 - 23:06 18.03.2019 - 23:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Bir eşbaşkan açıklama yapmış, bizi ilgilendirmez. Biz her partinin oylarını istiyoruz. Bu yüzden biz sandıkta ittifak dedik. CHP oy kullanacak her partinin oyuna taliptir. Hiçbir vatandaşın oyu bir partinin ipoteğinde değil. Kimlik üzerinden politika yapılamaz” dedi.

Öte yandan, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli'nin açıklamalarıyla ilgili gelen soruya Kılıçdaroğlu cevap verdiği sırada canlı yayındaki bantta yer alan 'HDP Eşbaşkanı' ifadesi sosyal medyada 'spekülatif' olarak yorumlandı.

T24’ün haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Yeni Zelanda'daki olayı kınadım, lanetledim. Bu olayı hangi atmosferin oluşturduğuna bakılmalı. Bu atmosfer dünyada sonlandırılmalı. Konu iç politikada kullanılacak bir malzeme değil. Canlı yayın görüntüleri mitingde gösterilmemeli.

SEZAİ TEMELLİ’NİN AÇIKLAMASI

 Bir eşbaşkan açıklama yapmış, bizi ilgilendirmez. Biz her partinin oylarını istiyoruz. Bu yüzden biz sandıkta ittifak dedik. CHP oy kullanacak her partinin oyuna taliptir. Hiçbir vatandaşın oyu bir partinin ipoteğinde değil. Kimlik üzerinden politika yapılamaz.

ANTALYA KEPEZ'DE TARTIŞILAN ADAYLIK

 Bu adam suçluysa, tutuklasınlar. Adam gelmiş CHP'de hizmet etmek istiyorum demiş, olamaz mı? Bir suçu varsa yargılasınlar bu ülkenin adaleti var.

MANSUR YAVAŞ HAKKINDAKİ İDDİALAR

Saygın dedikleri işadamı tacizci ve şizofren çıktı. Bunları hiç ciddiye almadım ki. Demokrasiye inanan seçmen sandığa gitmeli. Son iki haftada kritik illere ağırlık vereceğiz.

Bizim belediyelerimizin olduğu yerde huzur vardır.

BATTAL İLGEZDİ'NİN ELEŞTİRİLERİ

Biz de zaman zaman öz eleştiri yapıyoruz. Ben de bazen vatandaşlarla oturup konuşurken oyumuz niye düşük, kabahat sizde değil bizdedir dedik. Geçmişte çözüm üretme konusunda yeterli değildik ama şimdi her konuda çözüm üreten tek partiyiz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@