CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün fahiş elektrik faturalarına ilişkin yaptığı açıklamada, zamlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri tartışmalara neden olurken CHP'li Özgür Özel bugün yaptığı açıklamada ''Kemal Kılıçdaroğlu karanlıkta kalmayı göze almıştır. 2 Kasım’da, Abant’ta ne uyarı yaptıysa, ne söz verdiyse arkasında durmaktadır. Bir kurumsal karar almamış, aldırmamıştır. Kişisel protestosudur, Adalet Yürüyüşü gibi tek başına başlamıştır'' demişti.

''İLK ADIMIMDIR''

Kılıçdaroğlu son olarak CHP'li Özel'in sözlerinin yer aldığı bir paylaşımı alıntılayarak yeni bir açıklamada bulundu.

''Bu konuda uyarımı aylar önce yapmıştım'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Bu konuyla ilgili ilk adımımdır. Bu hatadan ivedilikle dönülsün. Dönülmez ise diğer adımları da atacağım'' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşlara çağrıda bulunarak sosyal medya hesaplarından Erdoğan'ı etiketliyerek faturalarını paylaşmalarını istedi. Kılıçdaroğlu'nun çağrısının ardından vatandaşlar sosyal medyadan fatura kampanyası başlattı. Dün saat 22.00'de evinden çektiği videoyu sosyal medya hesabından yayımlayarak elektrik faturalarına değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara çağrıda bulunarak sosyal medya hesaplarından @RTE Erdoğan yazarak ve İBAN numarasıyla birlikte #sırasende etiketiyle faturaların paylaşılmasını istemişti.