CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuştuğu TBMM Genel Kurulu toplantısının ardından; “Bütçe konuşması gibi. Ama Sayın Erdoğan’a açık ve net çağrı yapıyorum, cesaretin ve yüreğin varsa bütçe toplantısına, bütçe konuşmalarına katılırsın sunuşunu yaparsın ve beni dinlersin" dedi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'de 27'nci Dönem 6'ncı Yasama Yılı açılışı dolayısıyla toplanan Genel Kurul'a katıldı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu. Toplantının ardından Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP’li Gergerlioğlu, BİM'den alışveriş yaptı: Terörist gıda maddelerini aldık HDP’li Gergerlioğlu, BİM'den alışveriş yaptı: Terörist gıda maddelerini aldık

Erdoğan’ın TBMM Genel Kurulu’ndaki konuşmasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“AK Parti’nin grup toplantısını dinledik. Bütçe konuşması gibi. Ama Sayın Erdoğan’a açık ve net çağrı yapıyorum, cesaretin ve yüreğin varsa bütçe toplantısına, bütçe konuşmalarına katılırsın sunuşunu yaparsın ve beni dinlersin."