Kılıçdaroğlu, sanayi kuruluşlarına yönelik elektrik kısıtlaması yapılmasına tepki gösterdi, iktidarı "beceriksizlik"le suçladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanayiye yönelik önce doğalgaz, sonra da elektrik kesintisi kararlarına tepki gösterirken, iktidara "Beceriksizler!" diyerek yüklendi.

Gözden kaçırmayın

Muhterem İnce, Sayıştay üzerinden AYM üyeliğine mi atanacak? Muhterem İnce, Sayıştay üzerinden AYM üyeliğine mi atanacak?

Kılıçdaroğlu, sanayi kuruluşlarına yönelik elektrik kısıtlaması yapılmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu Twitter mesajında gazeteci Sedef Kabaş'ın 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten tutuklanması ve sanatçı Sezen Aksu'nun şarkısıyla ilgili hedef gösterilmesine göndermede bulunarak şunları kaydetti:

"Sanayi tesislerine 3 gün boyunca enerji verilemeyecek. Bu iktidar bu ülkeye bunu da yaşattı. Tabii daha önemli işleri var. Gece yarısı sanatçıların evine baskın yaptırmak, gazetecileri atasözü paylaştılar diye hapse attırmak, dil koparmak… Beceriksizler!"

NE OLMUŞTU?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, doğalgaza dayalı elektrik santrallerine gaz verilememesi kaynaklı olarak elektrik arzında da sıkıntı oluşacağını ve sanayi kuruluşlarına elektrik kısıtlaması yapılacağını duyurmuştu.  Bakanlık açıklamasında, İran’ın arıza bildirerek gaz akışını durdurduğu belirtilmişti.

Sanayiciler ise elektrik kısıtlamasının üretimi durduracağını söyledi. Ekonominin kısa bir süre durmasında dahi birçok ürüne zam geleceği uyarısında bulunuldu.