CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de İzDönüşüm Fabrikası'nın Açılış Töreni'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in çalışmalarına övgüde bulunarak sosyal devlet anlayışının önemine değindi.

'5'Lİ ÇETELERİN ADAMI DEĞİLİM'

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Ben 5’li çetelerin adamı değilim. Ben lordların, baronların adamı değilim. Ben sizin yanınızdayım, alın teri dökenlerin yanındayım. Çalışanların yanındayım. Alın terini hak edenlerin yanındayım. Bu ülkede herkesin karnı doyduğu zaman huzur gelir bu ülkeye. Herkesin karnının doymadığı, fakirin ezildiği, varlıklılara da büyük kaynakların aktarıldığı bir ekonomi düzeni, bir neoliberal ekonomik düzeni asla kabul etmiyorum.

Altta kalan ezilsin, üstte kalan zenginleşsin olmaz efendim. Sosyal devlet dediğiniz işin temelinde herkesin karnının doyması vardır. Devletin sosyal olması için sizin hakkettiğiniz emeğinizin karşılığının verilmesi lazım aksi halde o devlet sosyal devlet olmaz.

'HİÇBİR ÇOCUĞUN YATAĞA AÇ GİRMEDİĞİ BİR TÜRKİYE'

Bu tesis benim için çok değerli. Bulunduğumuz beldede, kentte hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir düzen yaratacağız ve inşallah bunu Türkiye'de de yapacağız. Bakın bugün Neşet Ertaş'ın ölüm yıl dönümü. Hepimizin kalbinde yaşayan bir halk ozanı. Onun yaşadıkları da malum, giderken sazını sözünü bıraktı.

Tüm sorunlarla mücadele edeceğiz, bu mücadeleyi beraber vereceğiz. Sayın Soyer'e sizlerin huzurunda teşekkür ederim."