Kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala belediyenin en değerli taşınmazlarından biri olan arsayı, AKP’ye yakınlığıyla bilinen bir ismin talebi üzerine satışa çıkardı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Vali Mustafa Yaman'ın kayyum olarak atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala belediyeye ait değerli bir arsayı daha satışa çıkardı. Merkez ilçe Artuklu'ya bağlı Yalım mahallesinde bulunan ve kentin en işlek bölgesi olan Mardin Park AVM’nin hemen bitişiğinde yer alan bin 513,84 metrekare arsa için 22 Mart tarihinde "açık arttırma" usulüyle ihale gerçekleştirilecek.  
 
Belediyenin en değerli taşınmazları arasında gösterilen ve 3 milyon TL değeri bulunan arsa için 2 milyon 240 bin 480 TL muhammen bedel belirleyen Büyükşehir Belediyesi, arsanın geçici teminat miktarını ise, 67 bin 215 TL olarak belirledi.
AKP Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya yakınlığıyla bilinen Nurullah Çelebioğlu tarafından arsanın satışı için belediyeye dilekçe verildi. Başvuruda, arazinin bedeli karşılığında kendisine satışının yapılması istendi. Belediyenin de söz konusu talep üzerine arsanın satışını gerçekleştirmek üzere ihaleye açtığı kaydedildi.