Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Melih Bulu'nun atanmasının yankıları sürerken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 üniversiteye daha rektör atadı.

Kara Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Biber, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Batman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İdris Demir, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Pakiş, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Namık Ak, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Turgay Uzun atandı.

Erdoğan, atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince yaptı.

'YAKLAŞIK BİR AYDIR PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atamıştı. Ancak atamayı kabul etmeyen öğrenci ve akademisyenler Bulu'nun istifasını talep ediyor. Bu talepler kapsamında okul içinde ve dışında yaklaşık 1 aydır protestolar sürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi