Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı" sözlerine "Tereciye tere satmasınlar" diye tepki gösteren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Erdoğan'ı etiketleyen Karamollaoğlu, “Evet Sayın Recep Tayyip Erdoğan, siz bizim gençlik kollarımızda görev yaptınız, il başkanlığımızı yaptınız, bizde belediye başkanlığı yaptınız ve MKYK'da görev aldınız, doğru. Tamam, bunlar iyi güzel de; sonra ne yaptınız ve bugün ne yapıyorsunuz? Mesele budur işte!” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Özbekistan ziyareti sonrası gazetecilerle yaptığı söyleşide, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Merhum Erbakan bugün yaşasaydı CHP'nin yanında yer alırdı" sözlerine tepki göstererek "Tereciye tere satmasınlar" yorumunu yaptı.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Ben Erbakan hocamın, İstanbul gibi bir şehirde gençlik kolları başkanlığından tutun il başkanlığına varıncaya kadar teşkilatlarından geliyorum. Onun teşkilatında il başkanlığını yapmışım. Daha sonra yine hocamın döneminde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği yapmışım. Tereciye tere satmasınlar. Biliyoruz bu işleri. Böyle bir saçmalık olur mu? Herhalde o malum Kıbrıs hadisesi sebebiyle, oradan ilhamla böyle bir şeyi söyleme noktasına gidiyor ki, elmayla armudu birbirine karıştırmamak lazım. O günün şartlarıyla ondan sonraki şartlar hiç birbiriyle mukayese dahi edilmez ve böyle bir benzetme olmaz."