Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

T24'ten Murat Sabuncu'ya konuşan Karamollaoğlu, şarkıcı Gülşen tutuklanmasına ilişkin olarak "Sözlerini tasvip etmiyorum ama tutuklanması çifte standart" dedi.

Karamollaoğlu, “muhafazakârlar CHP’ye oy vermez” inancı konusunda “bir olguyu yok saymakla o olgunun ortadan kalkmayacağı” görüşünü dile getirdi, ancak CHP konusundaki bu yargının “düne nazaran zayıfladığını” belirtti. Karamollaoğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in “bir kısmı suç mahiyetindeki iddialarının incelenmesi gerektiğinin” altını çizerken, sessizliğin “hayret verici” olduğunu, “soruşturma durumunda iktidarın kendisinin zarar göreceği endişesi mi taşıdığı” sorusunun gündeme geldiğini kaydederek, “Demek ki savcılar hükümetin etkisi altında” diye konuştu.

Karamollaoğlu şöyle devam etti:

"Bugün AK Parti'nin yapmış oldukları ciddi yanlışlıkları var. En çok endişe ettiğim yanlış gördüğüm ki bu husus. Bir yerde bir hata yapılıyor o hatayı yapana değil doğrudan İslam'a saldırılıyor. Dolayısıyla camiiye giden bir insan bu saldırıyı kendisine yapılmış olarak görüyor, onun karşısına çıkıyor."

Karamollaoğlu belli kesimlerin camii cemaatine yönelik saldırıları olabileceğini iddia etti.

Bunun provakasyon olarak ortaya çıkacağını söyleyen Karamollaoğlu, "İktidara düşen görev bu yanlışın üzerine gitmek" diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN HELALLEŞME DESTEĞİ

Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısına da değinen Karamollaoğlu, "Helalleşme demek; biz geçmişte bir takım yanlışlar yaptık ya da yapmış olabiliriz. Veyahut bize de bir takım yanlışlık yapılmış olabilir. 'Gelin hep birlikte helalleşelim' diyor. Bu Türkiye'de barış ve huzurun tesisi için önemli" ifadesini kullandı.