Özgecan Aslan cinayetinde savcı, katillere üst sınırdan ceza verilmesini istedi

Özgecan Aslan'ın katledilmesiyle ilgili iddianame hazırlandı

Özgecan Aslan cinayetinde savcı, katillere üst sınırdan ceza verilmesini istedi

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın, şubat ayında Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minibüsün sürücüsü ile sürücünün bir arkadaşı ve babasının karıştığı cinayetle öldürülmesine ilişkin iddianame hazırlandı. Savcı, cezada indirim yapılmamasını ve alt sınırdan uzaklaşılarak, üst sınırdan ceza verilmesini istedi.

İsmail Saymaz'ın Radikal'de yer alan haberine göre, Özgecan Aslan’ın öldürülüp yakılmasına ilişkin üç sanık hakkında hazırlanan iddianamede bu cinayetin, “saldırganın cinsel saldırı eylemini işleyememekten duyduğu infial” ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Özgecan’ın boğazına isabet eden 11 bıçak darbesinden sekizinin ayrı ayrı ölümcül olduğu anlaşıldı. Savcı Ayhan Akyol, “İşlenen suçun insanların güven duygusuna, toplumun ortak değer yargılarına, vicdanına vermiş olduğu zarar ile toplumda meydana getirdiği infial göz önüne alınarak” cezada indirim yapılmamasını ve alt sınırdan uzaklaşılarak, üst sınırdan ceza verilmesini istedi.

İddianameye göre Özgecan Aslan ve arkadaşı B.N.G. ile Tarsus’taki bir alışveriş merkezinde gezdikten sonra saat 20’de buradan çıkıp otobüs durağına gitti. Aslan, şüpheli Ahmet Suphi Altındöken’in kullandığı minibüse binip evinin bulunduğu Mersin yönüne devam etti. Araç seyir halindeyken Altındöken’in güzergah değiştirmesi üzerine araçta kendisinden başka bir yolcu kalmadığını anlayan Arslan, “Senin niyetin ne de bu yola girdin” diye tepki gösterdi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 17:25
YORUM EKLE