Mersin'e giden Erdoğan'a kadınlar burada da sırtını döndü

#SırtımızıDönüyoruz pankartı açan kadınlar, Cumhurbaşkanı'nın Iğdır'da kadınları hedef alan sözlerine tepki gösterdi

Mersin'e giden Erdoğan'a kadınlar burada da sırtını döndü

Soner Aydın / Demokrat Haber

Mersin'de bir grup kadın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Iğdır mitingi sırasında kendisine sırtlarını dönerek protesto gösterisinde bulunan kadınlara yönelik sözlerine tepki olarak, Mersin'de de kadınlar miting öncesi Erdoğan'a sırtlarını döndüler.

"YİNE KADIN BEDENİ ÜZERİNDEN HAKARET"

Kadınlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mersin ziyaretine kısa bir zaman kala miting alanına yakın bir noktada sırtlarını dönerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etti.

"Kadın düşmanı politikalarınıza söylemlerinize tavırlarınıza tahammülümüz yok #SırtımızıDönüyoruz" pankartı açan kadınlar sık sık "Şiddetinizle barışmayacağız", "Kadın yaşam özgürlük",  sloganları attı.

Burada kadınlar adına kısa bir açıklama yapan Yüksel Kapıkıran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın demokratik haklarını kullanarak kendisini protesto eden kadınlara, yine bedenleri üzerinden hakaret ettiğini söyledi.

Açıklamanın ardından kısa bir süre sırtlarını dönen kadınlar alkışlar eşliğinde dağıldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iğdır mitingi sırasında kendisine sırtlarını dönen kadınlara yönelik olarak, "Şimdi geliyorum çok enteresan şurada bir grup, affedersiniz edebim müsaade etmiyor tabi de, sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket varsa, haysiyet varsa, yani zerre kadar kabiliyetiniz varsa siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz. Meydanlarda konuşursunuz. Kalkıp da bu tür tehditlerle bu tür affedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız," demişti.  

Erdoğan'ın bu ifadelerinin ardından bir çok kadın derneğinden kendisine tepki gelmiş ve kadınlar #SırtımızıDönüyoruz eylemi başlatmışlardı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 19:24
YORUM EKLE