Meclis'e 'genelevler kapatılsın' başvurusu

Seks işçileri de geçtiğimiz günlerde 'genelevler kapatılmasın' eylemi yapmışlardı...

Meclis'e 'genelevler kapatılsın' başvurusu

TBMM Dilekçe Komisyonu'na, genelevlerin kapatılmasına ilişkin başvuruda bulunuldu.Geçtiğimiz günlerde de seks işçileri genelevlerin kapatıldığına dikkat çekmek için eylem yapmış, bu kapatılmaların 'rant' amaçlı olduğunu söylemişlerdi. 

"DEVLET HAZİNEMİZİN HELAL GELİRİNE HARAM PARA KATILIYOR"

Meclis'e genelevlerin kapatılmasına ilişkin yapılan 16 imzalı dilekçenin ilk imzacısı Hüseyin Acı, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

''Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar' ilkesini esas almış bir milletin çocukları olarak, her türlü pisliğin döndüğü ve içerisinde açıkça zina yapıldığı bilinen genelevlerin kapatılmasını istiyorum.

Hele bu işletmelerin kapısına bizim vergilerimiz ile maaşlandırılan Türk polisinin dikilmesi, fuhuş yapan kadınların devlet eliyle kontrollerinin yapılması ve ödenen o pis paralardan bir kısım vergiler alınarak hazinemizin helal gelirine haram para katılması, kabul edilir bir durum değildir.

Devletin bu pis işletmelerden elini çekmesini talep ediyorum. Bu fuhuş bataklığına benim çocuğumun da bulaşma ihtimalini düşünerek Türkiye'deki genelevlerin kapatılmasını talep ediyorum. Örf ve adetlerimize, toplumsal ahlak değerlerimize aykırı olan bu kurumların kapatılması için yeni anayasada düzenleme yapılmasını talep ediyor, bu talebimin ciddiye alınmaması halinde dilekçemi okuyan tüm yetkililerin vebal üstlendiğini hatırlatıyorum.''

SEKS İŞÇİLERİ 4 OCAK'TA EYLEMDEYDİLER

Henüz mecliste genelevlerin kapatılma konusu gündeme gelmeden, 4 Ocak'ta, İstanbul'daki seks işçileri genelevlerin kapatıldığı gerekçesiyle eylem yapmış, eylemde yapılan açıklamada "herhangi bir yasal düzenleme ya da alternatif yol göstermeden keyfi uygulamalarla genelev kapsamında hizmet veren işletmeler birer birer kapatılmaya başlanmıştır," denilmişti.

SEKS İŞÇİLERİ, 'GENELEVLERİN KAPATILME NEDENİ SADECE RANT' DEMİŞLERDİ

Seks işçisi kadınlar, evlerin kapatılma nedenini ise, "Nedeni sadece rant. Şimdi Galataport olayı yerel seçimlerden sonra ortaya çıkacak. Buranın da rantı yükseliyor ve bizi buradan göndermek istiyorlar. Hiçbir yer göstermiyorlar," diye belirtmişlerdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2013, 20:38
YORUM EKLE