Kütüphaneye şortla giden kadına ayrımcılık

Gebze'de Gençlik Merkezi Kütüphanesi'ne giden bir kadın iddiaya göre güvenlik görevlisi tarafından "Bir daha kütüphaneye şortla gelmemesi" konusunda uyarıldı

Kütüphaneye şortla giden kadına ayrımcılık

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 20 yaşındaki M.U. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gebze Gençlik Merkezi kütüphanesinde giydiği şort nedeniyle uyarıldığını duyurdu.

"BENİ KÜTÜPHANEDEN ÇIKARMADILAR, UYARDILAR"

Sözcü'de yer alan habere göre, M.U., güvenlik görevlisi tarafından "Bir daha buraya böyle gelme" diye uyarıldı.

 M.U. şöyle dedi:

"3-4 gündür şort giyiyordum. Bakışların değiştiğini fark etmeye başladım. Dün güvenlik görevlisi yanıma geldi. Müdür beyin talimatıyla geldiğini söyledi. 'Yanlış anlama ama böyle giyinmen hoş değil' dedi. Hatlarımın, bacaklarımın çok belli olduğunu söyledi.

"Ben şort giymeye devam edeceğimi söyledim. Onlar gibi düşünmediğimi anlattım. 'Başka yerde giy. Burada olmuyor, burada giyme' dediler.  'Tamam' dedim konuyu kapattım. Bugün kütüphaneye gitmedim. Yarın tekrar gideceğim. Ve yine şort giyeceğim. Bir yanlış anlaşılma söz konusu yalnız onu düzeltmek istiyorum. Beni kütüphaneden çıkarmadılar. Uyardılar. Ancak bu bile başlı başına büyük bir yanlış."

İDDİALAR DOĞRULANDI

Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Cintimar da iddialara doğruladı ve inceleme başlatıldığını açıkladı.

Cintimar, şöyle dedi:

 "Olayla ilgili bir inceleme başlattık. Abartıldığı gibi bir durum söz konusu değil. Çocuğumuz rencide edilmemiş ve dışarı atılmamıştır. Güvenlik görevlisi bir kadın arkadaşımız kapı önünde sigara içerlerken sohbet esnasında uyarıda bulunmuş. Konuyla ilgili inceleme tamamlandıktan sonra resmi açıklama yapacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER