Katil kocaya müebbet

Boşanma aşamasında olduğu eşini bıçaklayarak öldüren Osman Bal müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Katil kocaya müebbet

Eşi Beyaz Bal'ı otobüs durağında 25 yerinden bıçaklayarak öldürmekten suçlu bulunan Osman Bal, son savunmasında, "Cinayeti işledim ancak istemeyerek oldu. Kadın cinayetine dünyada en fazla karşı olan benim. Pişmanım" dedi ama müebbet hapis cezasından kurtulamadı.

Boşanma aşamasında olduğu eşini Beyoğlu'ndaki otobüs durağında 25 yerinden bıçaklayarak öldüren Osman Bal müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme "Kasten öldürmek" ten suçlu bulduğu Osman Bal'ı önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı, ardından sanığın duruşmadaki saygılı tutumunu dikkate alarak cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi.

KARAR DURUŞMASI YAPILDI

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Osman Bal ve taraf avukatları hazır bulundu. Söz alan duruşma savcısı Ali Kaya mütalaasını tekrarlayarak, sanık Bal'ın "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

‘BEN YAPMAK İSTEMİYORDUM’

Söz Alan Sanık Bal, mütalaayı kabul etmediğini belirterek, "Maktul eşim hayat kadınlığı yapmaktaydı. Bu durumu bilerek kendisi ile evlendim. O hayattan kurtarmak istedim. Hatta ailem de bana karşı geldi. Buna rağmen evlendim.Özel avukatım bulunmadığından tanıkları duruşmaya getiremedim. Bu olayı da ben yapmak istemiyordum. Çocuklarım benim yanımdaydı. Her gün annesine beddua ediyordu" dedi.

‘CİNAYETİ İŞLEDİM KABUL EDİYORUM ANCAK İSTEMEYEREK OLDU’

Mütalaada eşini bıçakla kovaladığı iddiasının doğru olmadığını savunan sanık Bal, "Olsa kamera kayıtlarından anlaşılırdı" diyerek şöyle konuştu: "Kimseyi tehdit etmedim. Geçim sıkıntısını ailesi de bilmekteydi. Çocuklarım için burada kaldım. Maktülün ailesi de morga giderken bana telefon ettiler, benim kusurumun bulunmadığını belirttiler. Cinayeti işledim, kabul ediyorum ancak istemeyerek oldu. Kadın cinayetine dünyada en fazla karşı olan benim ancak başıma geldi. Pişmanım, adaletinize sığınıyorum" dedi. Son sözü sorulan Bal ise, "Karar sizindir" dedi.

MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Osman Bal'ın resmi nikahlı eşi maktül Beyaz Bal'ı kasten öldürdüğünün sabit olduğunu belirtti. Sanık Bal'ı önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, sanığın duruşmadaki saygılı tutumunu dikkate alarak cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi. Sanık Bal'ın tutukluluk halinin devamına da karar verildi.

İDDİANAME

İddianamede, 2013 yılının Ağustos ayında Beyoğlu'nda sanık Osman Bal'ın, eşi Beyaz Bal'ı kaçmasına rağmen bıçaklamaya başladığı, Beyaz Bal'ın yalvarmasına rağmen bu eylemine devam ettiğini belirtti. Adli Tıp Raporu'na Beyaz Bal'ın vücudunda 25 adet bıçak darbesi olduğu ifade edilen iddianemede, Sanık Bal'ın "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını isteniyordu.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:24

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER