İlk eşini öldürmüştü, 5'inci eşini baltayla yaraladı

Kendisinden 37 yaş küçük 5'inci eşini baltayla ağır yaraladı...

İlk eşini öldürmüştü, 5'inci eşini baltayla yaraladı

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'ne bağlı Akmeşe Mecidiye Köyü’nde, ilk eşini öldürdüğü için 16 yıl hapis yatan 64 yaşındaki Abdulhadi Hakan, 5'inci eşi olduğu belirtilen 3 çocuğunun annesi 27 yaşındaki A.H.'yi baltayla yaralayıp kaçtı.

Star gazetesindeki habere göre olay, dün saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Abdülhadi Hakan, iddiaya göre daha önce de şiddet uyguladığı eşiyle kıskançlık yüzünden tartıştı. Öfkeli koca eline geçirdiği baltayla eşine saldırdı. Balta darbeleriyle yaralanan ve kanlar içinde yere yığılan eşini hareketsiz yerde gören Abdulhadi Hakan evden çıkarak ortadan kayboldu.

İLK EŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ, 16 YIL HAPİS YATMIŞ

Çocuklarının haber verdiği komşuların araması üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri genç kadını kanlar içinde buldu. Ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç kadının vücudunda birçok kırık ve kesik olduğu belirlendi. Şüpheli koca Abdulhadi Hakan'ın yakalanması için araştırmalar sürdürülürken, bu kişinin daha önce 4 evlilik yaptığı, ilk nikahlı eşini yıllar önce öldürdüğü için 16 yıl cezaevinde hapis yattığı ortaya çıktı. Daha sonra 3 kez de imam nikahıyla evlilik yaptığı anlaşılan Abdulhadi Hakan'ın cezaevinde tanıştığı bir mahkum arkadaşının kız kardeşi olan şimdiki eşiyle 5 bin TL başlık parası verip 13 yıl önce resmi nikah kıyarak evlendiği ve 3 çocukları bulunduğu belirtildi. 

A. H.'nin daha önce de eşinden şiddet gördüğü ve jandarmaya sığındığı, geçtiğimiz Mayıs ayında bir süre sığınma evinde kaldıktan sonra yeniden eşinin yanına döndüğü belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 12:21
YORUM EKLE