İlanla temizlik işi arayan kadınlara cinsel istismar

Zanlılardan biri itiraf etti...

İlanla temizlik işi arayan kadınlara cinsel istismar

İlanla temizlik i arayan 8 kadını, iş vaadiyle buluşup götürdükleri ormanlık alanda cinsel istismar yaptığı öne sürülen 2 şüpheliden biri yakalandı.

30 Temmuz’da Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen A.S. adlı kadın, gazeteye verdiği "temizlik işi arıyorum" ilanı sonrası buluştuğu 2 kişi tarafından Tuzla’da ormanlık alanda cinsel saldırıya uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu.

5 ÇOCUK BABASI

İhbar üzerine inceleme başlatan Gasp Büro Amirliği ekipleri biri Tuzla’da, 6’sı Kocaeli’de olmak üzere 7 kadının daha cinsel şiddet ve gasp iddiasında bulunduğunu belirledi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis mağdurlarla da görüştü.

Kadınların ifadesinde aynı kişilerin eşkalini verdiği öğrenildi. Bir benzin istasyonunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerle şüphelilerin kullandığı aracın plakası tespit edildi. Polis daha sonra şüphelilerin kimliklerini belirledi. Operasyon başlatan polis, 2 şüpheliden 5 çocuk babası M.K.’yi Tuzla’daki evine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı. Diğer şüpheli R.D. ise polis tarafından aranıyor.

İTİRAF ETTİLER

Emniyette sorgulanan 53 yaşındaki M.K’nin suçunu itiraf ettiği öğrenildi. M.K.’nin gazetelere verilen "temizlik işi arıyorum" ilanlarının sahibi kadınlarla buluştuklarını daha sonra da araçlarına aldıkları kadınları ormanlık alana götürerek cinsel saldırı yaptıklarını söylediği belirtildi.

2 kadının İstanbul’da 6 kadının ise Gebze ve Kocaeli’ne götürülerek cinsel saldırıya uğradığı kaydedildi. M.K. gönderildiği Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda tutuklanarak cezaevine gönderildi. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 14:16
YORUM EKLE