Bağdat Caddesi'ndeki cinsel saldırı protesto edildi

'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyesi bir grup kadın, Kadıköy'de 19 yaşında bir genç kadının cinsel saldırıya uğramasını protesto etti

Bağdat Caddesi'ndeki cinsel saldırı protesto edildi
Kadıköy Şaşkınbakkal ışıklar mevkiinde toplanan "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyesi yaklaşık 50 kadın, önceki gün Bağdat Caddesi'nde yaşanan cinsel saldırıya ilişkin "Kadın düşmanlığına, cinsel saldırılara sessiz kalmıyoruz" yazılı pankart açarak, bir süre slogan attı. 

Alkışlar ve ıslıklarla cinsel saldırıya tepki gösteren grup adına, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İstanbul Temsilcisi Fidan Ataselim basın açıklaması yaptı.

Fidan Ataselim, Bağdat Caddesi'nde yaşanan cinsel saldırıyı kınayarak, "Kadınların bol bol, sadece çocuk doğurması gerektiği söylenirse, biz kadınlar bu tür saldırılara uğramaya devam ederiz. 19 yaşındaki gencecik kadın kardeşimizin bu saldırıya uğramasının sorumlusu, bu açıklamayı yapanlardır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet ile el ele verip, gerici açıklamaları beslediler. Bizzat IŞİD ile yarışır nitelikte kadın düşmanı açıklamalar yaptılar. Her geçen gün bu gerici açıklamaları yaparak, kadın düşmanı söylemlerde bulunarak, kadınların öldürülmesine, kadına yönelik şiddetin artmasına ve cinsel saldırıların artmasına sebep oluyorlar" diye konuştu.

'ELİMİZİ ETEĞİMİZİ ÇEKMEYECEĞİZ'

Kadınların okul yollarında ve çalışmak istediklerinde öldürüldüğünü belirten Ataselim, "Onların istedikleri işe gitmeyelim, okumayalım, çalışmayalım, sokaklarda da gezmeyelim… Sadece evde oturup, bol bol çocuk doğurmamızı mı istiyorlar? Biz elimizi eteğimizi çekmeyeceğiz" dedi.

(Kaynak: Sputnik)

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 08:52
YORUM EKLE