Ağabeyinin cinsel istismarına uğradığı için kendini vurdu; Twitter kadına 'Sus!' diyen Arınç'ı andı

Twitter kullanıcıları Aysun Altay'ına ardından kadın cinayetlerine dikkat çekti: 'Aysun Altay istedikleri gibi 'bir kadın olarak' susmuştur şimdi'

Ağabeyinin cinsel istismarına uğradığı için kendini vurdu; Twitter kadına 'Sus!' diyen Arınç'ı andı

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde, bir süre önce ağabeyinin tecavüzüne uğradığı belirtilen ve bu nedenle bunalıma girdiği söylenen 22 yaşındaki Aysun Altay erkek arkadaşına, “Hayattan ve yaşadıklarımdan bıktım. Arkamdan sakın üzülme” yazılı bir not bıraktı ve erkek arkadaşına ait tabancayla kendini kalbinden vurarak intihar etti.

Eve gelen M.Y. tarafından yatağında hareketsiz halde bulunan Altay’ın cansız bedeni otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Aysun Altay'ın ölümünün ardından ise sosyal medyada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın önceki gün Meclis'te HDP’li vekil Nursel Aydoğan’a karşı kullandığı “Bir kadın olarak sus” ifadesi hatırlatılarak Altay'ın intiharına tepki gösterildi.

Sosyal medyada #AysunAltay etiketi Türkiye’de en çok kullanılanılan etiket haline gelirken, Altay’ın intiharı hakkında #AysunAltay etiketi altında paylaşılan bazı mesajlar şöyle:Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2015, 19:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 3 yıl Önce

bu dinsiz kadin imansiz agabeyi tarafindan tecavüza ugradigini ve kendini vurdugunu iddia ediyorsunuz( ispati yok, belki baskasi vurmus olabilr) bunu bülent arincla ne alakasi var?