9 yaşındaki Ceylan baba dayağından öldü

Cezaevine gönderilen babanın 31 Mayıs 2019'da eşine karşı yaralama suçundan tutuklandığı, 4 Kasım 2019'da ise tahliye edildiği belirtildi

9 yaşındaki Ceylan baba dayağından öldü

Antep’te bir yıl önce eşi Rukiye Aslan’ı yaraladığı için cezaevine giren, 4 Kasım 2019’da tahliye edilen edildiği Müslüm Aslan, 9 yaşındaki kızı Ceylan’ı döverek öldürdü. Olay, geçen cuma günü Güzelvadi Mahallesi’nde meydana geldi. 

Müslüm Aslan, 155 ihbar hattını arayarak, çocuğunu darp ettiğini belirterek adresini verdi. Aslan, bu sırada diğer çocukları Yusuf İlker (7) ile Bünyamin’i (5) alarak kendisinden boşanmak için dava açan ve baba evinde yaşayan Rukiye Aslan’ın Ocaklar Mahallesi’ndeki evine bıraktı. İhbarın ardından eve giden polis, kanlar içerisindeki Ceylan’ı ambulansla hastaneye kaldırırken, kaçan babayı da bir parkta yakalayarak gözaltına aldı.

KAN İZLERİNİ YOK ETMEYE ÇALIŞTI

Gözaltındaki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Müslüm Aslan, tutuklanarak cezaevine konuldu. Bu arada evde yapılan incelemede Müslüm Aslan’ın olayın ardından sıçrayan kan izlerinin bulunduğu perdeyi keserek sobaya atıp, yaktığı belirlendi.

Babasından gördüğü şiddet nedeniyle ağır yaralanan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen Ceylan ise dün gece doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Kızının ölümünün ardından iki oğlu ile babaevinde yaşamını sürdüren Rukiye Aslan, boşanma davası açtığı Müslüm Aslan’dan evlilikleri süresince sürekli şiddet gördüğünü belirterek, “Eşim beni daha önce sürekli dövüyordu. Geçen yıl ramazan ayında boğazımı makasla keserek beni darp etti. Ben de çocuklarımı alarak babamın evine geldim. Ölümden zor kurtuldum. Boşanma davası açarak şikâyetçi oldum. Polisler, bunun üzerine Müslüm’ü yakalayarak cezaevine koydular. Çıktıktan sonra bana ‘barışalım sorunları halledelim’ dedi ama kabul etmedim” dedi. Eşinin cezaevinden çıktıktan sonra çocukları birkaç günlüğüne görmek için yanına almak istediğini belirten Rukiye Aslan, “Ben de babaları olduğu için izin verdim. Ama geri göndermesini istediğimde beni hep oyaladı. Çocuklarıma sürekli şiddet uyguluyormuş. Kızımı ‘annen buraya geldi mi yalan söyleme’ diyerek dövmüş. Kollarından duvara asmış, sonra hortumla döve döve bayıltmış. Ceylan kanlar içinde kalınca da 2 oğlumu taksiyle bizim evin önüne bırakıp kaçmış. Kızım öldü, yıllardır bana ve çocuklarıma hayatı zindan eden bu caninin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

5 AY SONRA TAHLİYE EDİLMİŞ 

Antep Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, 16 Nisan’da C.A’yı darbeden babası M.A. hakkında soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. Açıklamada, “Şüpheli M.A, 17 Nisan’da gözaltına alınmış ve 18 Nisan’da sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir. Şüphelinin 31 Mayıs 2019’da eşine karşı yaralama suçundan tutuklandığı ve 4 Kasım 2019’da tahliye edildiği tespit edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER