Oyuncu Jenna Ortega, Netflix'te izleyicilerle buluşan 'Wednesday' dizisinin senaryosundaki bir repliği 'utanç verici' bulduğu için kullanmak istemediğini anlattı.

Kayıp Rıhtım'ın aktardığına göre, Wednesday, balo gecesi için Thing ile antika dükkânının vitrininde sergilenen bir elbiseye bakıyor. Bölümün ilerleyen dakikalarında karakter odasında giyecek elbise ararken Thing’in dükkânda baktıkları elbiseyi onun için çaldığını fark ediyor. Dizinin bu sahnesinde, Wednesday Thing’e minnettar bir bakış atıyor. Ancak oyuncu, orijinal senaryoda burada söylenecek bir replik olduğunu ve kendi isteği sonrasında diyalogun kaldırıldığını söyledi.

'KARAKTERİN KENDİSİ GİBİ GÖRÜLEBİLMESİ İÇİN PEK ÇOK DİYALOGDAN KAÇINABİLECEĞİMİZİ FARK ETTİM'

Bir soru cevap etkinliğinde konuşan Ortega, "Elbiseden bahsettiğim bir replik olduğunu hatırlıyorum. Wednesday’in, ‘Aman Tanrım, bir elbise için çıldırıyorum. Kelimenin tam anlamıyla kendimden nefret ediyorum’ demesi gerekiyordu. Ve çok şaşırdım. Onun, kendisi gibi görünebilmesini sağlamak için pek çok diyalogdan kaçınabileceğimizi fark ettim" dedi. 

Dizinin aynı bölümünde, sonradan viral olan bir dans sahnesi de yer alıyor. Jenna Ortega, Jimmy Fallon’a yaptığı açıklamada sahne öncesinde günlerce uyuyamadığını ve “kendisini aptal gibi hissettiğini” belirterek, "Dansçı değilim. Bunların hiçbirini yapmıyorum. Bu alanda deneyimim yok" demişti. Ortega, sahnenin izleyiciler tarafından beğenilmesinin ardından "Meğer ne yaptıklarının farkındalarmış" ifadelerini kullandı. 

Netflix ekranlarında 23 Kasım 2022 tarihinde yayına giren 'Wednesday' dizisi, kısa sürede platformun en popüler işleri arasına girmedi. Addams Ailesi’nin kızı Wednesday’in hikâyesine odaklanan yapım, açılış haftası istatistiklerinde 'Stranger Things’i geride bıraktı. Dizi, birinci haftasında toplam 341,2 milyon saat izlendi.