Halk TV yazarı İsmail Saymaz, İYİ Partili bir ismin, Meral Akşener'in Saraçhane konuşması ile ilgili olarak, "İmamoğlu'nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. Öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Sadece dayanışma yapıldı" dediğini iletti.

Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, "CHP’nin içişlerine müdahale" açıklamasına, cuma (23 Aralık) günü Fox TV’deki, “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programında yanıt vereceğini yazdı.

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör ataması protestosunda istenen cezalar belli oldu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör ataması protestosunda istenen cezalar belli oldu

Saymaz, “O güne dek konuşmama, yorum yapmama ve demeç vermeme kararı alındı” dedi.

Saymaz, bugünkü yazısında İYİ Parti kulislerinden edindiği bilgileri aktardı. İsmini açıklamadığı İYİ Parti’nin ağır toplarından bir isme, “CHP’nin iç işlerine müdahale mi ediyorsunuz?” diye soran Saymaz, “Bizim söylediklerimiz 6-7 aydır söylediklerimizin tekrarı. Bugüne kadar niye iç işlerine müdahale diye nitelendirmediler?” yanıtını aldığını belirtti.

İYİ Partili isim, Saymaz'a, Akşener’in Saraçhane’de İmamoğlu’na gösterdiği yaklaşımın adaylık mesajı diye yorumlanmasıyla ilgili de şunları ifade etti:

“İmamoğlu’nun hakkı gasp edilmiş. Aday olmaz artık. Öyle bir duruma düşürdüler ki mümkün değil aday olabilmesi. Sadece dayanışma yapıldı. Yalnız bırakılır mı? Darbe yemiş adam. Aday yapmaya kalksanız iki ayda cezasını İstinaf ve Yargıtay’dan geçirirler.

"KILIÇDAROĞLU İLE KAZANILMIYOR"

Adaylığı çok içselleştirmiş. Bizim için isim çok önemli değil. Çok üstünde durmuyoruz. Fakat Kılıçdaroğlu ile kazanılamıyor. Anket yapıyorsun, risk var. Hem de yüksek.

(Kılıçdaroğlu’nun “adayın altı liderden biri olması” görüşüne) Öyle bir mutabakat yok, öyle bir konuşma yok. Babacan, ‘isim araştırması yapıyoruz’ demedi mi üç hafta önce. Masada dile getirilmemiş. Ocak ayında konuşulacak."

Yazının tamamını okumak için tıklayın.