İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İyi Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray,  CNNTürk'te, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ceza aldığı dava ve sonrasında Saraçhane'de yapılan mitingin "Akşener'den Kılıçdaroğlu'na 'çalım' mı?" başlığı altında tartışıldığı programa katılarak ironili yanıtlar verdi.

"Siyasete biraz ironi katalım" ifadeleriyle sözlerine başlayan Çıray, "Kemal Bey'e bir 'komplo' olduğunu ve bu 'komploda' birlikte hareket ettiklerimizi itiraf etmekle başlıyorum" diyerek sözlerinin devamında söz konusu iddialar için "Böyle aşağılık bir komployu yapmadığımız gibi bunda becerikli de değilizdir" dedi.

Kendisinin "Kılıçdaroğlu'nun Saraçhane'de olmaması bizim lehimize oldu" sözlerinin de tartışıldığı programda, sözlerinin cımbızlandığını söyleyen Çıray verdiği ironili yanıtı sosyal medya hesaplarından da "Dayanamadım.. Sayın Kılıçdaroğlu'na kimlerle komplo kurduğumuzu CNNTürk'te açıkladım!" ifadeleriyle paylaştı.

TRT'de yaklaşık 2 saatlik canlı yayın: 5 gazeteci Erdoğan'a Sinan Ateş cinayetini sormadı TRT'de yaklaşık 2 saatlik canlı yayın: 5 gazeteci Erdoğan'a Sinan Ateş cinayetini sormadı

Telefonla bağlandığı yayında "Siyasete biraz ironi katalım" ifadeleriyle cümleye başlayan Çıray, "Kemal Bey'e bir komplo olduğunu itiraf etmekle başlıyorum. AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın koordinasyonunda Sayın Soylu'dan İmamoğlu'na 'ahmak' demesini rica ettik. İmamoğlu da sinirlenerek kendisine cevap verdi ve o cevap YSK'ya verilmiş gibi anlaşılınca savcıdan rica ettik. Sağolsun savcımız kamu davasını açtı" diyerek İBB Başkanı İmamoğlu'nun ceza almasına giden süreci kendileri planlamış gibi ironili bir senaryo anlattı.

Konukların dinlediği ironili yanıtın ardından programda tartışılan konulara değinen Çıray, İmamoğlu'nun yaşadığı sürece dikkat çekerek "Ne sayın genel başkanımız ne de biz böyle aşağılık bir komployu yapmadığımız gibi bunda becerikli de değilizdir. Türkiye'de bir kez daha adalet rezaleti yaşandı. Buradan bir çıkar ummak ancak aşağılık siyasetçilerin niyeti olabilir" dedi.