Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Habertürk'teki "Tekil" Dağınıklık başlıklı yazısında,  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı konuşmayı anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son olarak 'Gençlere 6 vaat' videosunda olduğu gibi tekil söylemlere rastlanmaya başlandığını savunan Sarıkaya, "Anlaşılan o ki bu politik dil ortaklar arasında alınmaya yol açmaya başlamış. Aktarıldığına göre partilerin kurmay kadroları bu söylemden duydukları rahatsızlığı birbirlerine de iletmiş" diye yazdı.

Sarıkaya, Cihan Paçacı ile yaptığı görüşmeye ilişkinse şu satırları aktardı:

"Kemal Bey son dönem sürekli tekil konuşuyor. Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu? Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…"