Koronavirüse ilişkin kayıtlara geçen ilk cinayet İtalya'da gerçekleşti. İtalyan bir hemşire, doktor olan kız arkadaşını boğarak öldürdü. Gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden adam "Bana corona virüsü bulaştırdı" dedi.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının en sert etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya’da hastalık yüzünden ilk cinayet işlendi. İtalya’da yaşayan Antonio De Pace isimli erkek hemşire, hastanede koronavirüs ile mücadele eden kız arkadaşı doktor Lorena Quaranta’yı öldürdü.

Yerel basında yer alan haberlerde 28 yaşındaki De Pace’nin kız arkadaşını “kendisine koronavirüs bulaştırdığı” gerekçesiyle öldürdüğü belirtildi. Salı gecesi polisi arayan De Pace’nin suçunu itiraf ettiği aktarıldı.

Genç doktorun boğazının sıkılarak öldürüldüğü açıklandı.

TEST SONUCU: İKİSİ DE HASTA DEĞİLMİŞ

Sözcü’nün aktardığı habere göre 27 yaşındaki Quaranta’nın cansız bedenini evde bulan polis, De Pace’nin de bileğinde kesikler olduğu ve intihar etmeye çalıştığını duyurdu. Sorguya alınan De Pace, “Onu öldürdüm çünkü bana koronavirüs bulaştırdı” dedi.

De Pace’nin koronavirüsü testi negatif çıkarken cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.

İTALYAN BASINI: AKTİF BİR DOKTORDU, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKLARINI DİLE GETİRİYORDU

De Pace’ye koronavirüs testi yapılırken İtalyan haber ajansları De Pace ve Quaranta’nın test sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu. Quaranta’nın ölmeden önce çok aktif olduğu, İtalya’daki doktor ve sağlık çalışanlarının haklarıyla ilgili çok sert mesajlar paylaştığı açıklandı.