Thodex'in merkezindeki arama sona erdi

Kripto para borsası Thodex'in merkezindeki polis araması sona erdi

Thodex'in merkezindeki arama sona erdi

İstanbul'da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca kripto para borsası Thodex hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, şirketin genel merkezinde polis tarafından arama yapıldı.

Borsanın internet sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiası üzerine başlatılan soruşturmada, savcılığın talebi üzerine şirketin genel merkezinde arama yapma ve el koyma kararı alındı.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Thodex'in Kadıköy ilçesindeki genel merkezine geldi.

Burada yapılan aramanın ardından şirketteki bilgisayarlara el konuldu.

Soruşturma kapsamında, mağdur olan kişiler ile şirket çalışanlarının ifadeleri İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde alınıyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şirketin yetkilileri hakkında resen soruşturma başlatmış, Thodex'in sahibi Fatih Faruk Özer hakkında, "nitelikli dolandırıcılık" suçundan suç duyurusunda bulunulmuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
en başta yapacakları işi en sonda yapıyorlar
en başta yapacakları işi en sonda yapıyorlar - 4 ay Önce

ya şimdiye kadar niye denetlemediniz ruhsat verirken hesap akışlarındaki anormallikleri görmüyor olamazlar.kalkmışlar kripto para ile alışverişi yasaklıyor.yani bu kadar akılsızlık olabilirmi.bir turist geliyor dolar kabul ediliyor ama kripto kabul edilmiyor para paradır sen kanunlara göre vergilerini tl ile alıyormusun alıyorsun mecbur fatura kesen kişi onu tl ye çevirmek zorunda eee bu neyin kafası.

SIRADAKİ HABER