Somalı maden işçilerinin isyanı gündem oldu: Öyle mi alay komutanı?

Hak arayışlarını sürdüren ve Manisa'dan Ankara'ya yürümeleri engellenen Somalı maden işçilerinin direnişi büyüyor

Somalı maden işçilerinin isyanı gündem oldu: Öyle mi alay komutanı?

Manisa’da tazminat hakları yıllardır ödenmeyen Soma Uyar Madencilik işçileri, seslerini duyurabilmek için Ankara’ya yürümek istedi. İşçiler gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İzmir- Ankara yolunda kamp kuran işçiler engellenmek istenirken bir madencinin hükümete gösterdiği sert tepki sosyal medyada gündem oldu.

Videoda konuşan madenci, “Sanki suçlu bizmişiz gibi, sanki hırsızlığı, namussuzluğu, arsızlığı biz yapmışız gibi hesabı bizden sormaya çalışıyor. Yani hesabı hesabı sorması gerekenlere gidip hesap soramayanlar, bize hesap sormaya çalışıyorlar. Oysa bizim haklılığımızı cümle alem biliyor” dedi.

"BUNLARI YAPANLARDAN HESAP SORUN!"

Bağımsız Maden İş Sendikası üyelerinin gözaltına alındığı yürüyüşte madenci konuşmasını, “Bir işverene, bir tek adama gücü yetmeyen devlet, şimdi gücünü bizde sınıyor. Biz bir kere daha bağırıyoruz buradan. Devletin gücünü bizde sınamayın! Yerin 7 kat altında alın teriyle yaşamını devam ettirmek durumunda kalıp, kör edilenler, sakat bırakılanlar, ciğerleri çürütülenlerden hesap sormasın devlet!” diye sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER