Kripto Para Borsası THODEX işlemleri durdurdu, suç duyuruları başladı

THODEX kullanıcıları günlerdir işlem yapamadıklarından şikayet edip "vurgun" ya da şirketin batmasından endişelerini belirtiyorlardı

Kripto Para Borsası THODEX işlemleri durdurdu, suç duyuruları başladı

Türkiye merkezli kripto para borsalarından THODEX'te kullanıcıların şikayetleri günlerdir durulmuyor.

Başta işlemlerin gecikmesi olmak üzere hakkında günlerdir yoğun şikayetler ve iddialarla gündeme gelen THODEX'ten açıklama geldi.

Şirket, durumu yaptıkları bir ortaklıkla açıkladı ve işlemleri 4-5 iş günü durduracaklarını bildirdi. Açıklama birçok kullanıcıyı tatmin etmemiş görünüyor.

Kripto varlık değerlerindeki en ufak yükseliş ya da alçalmayı değerlendirmesi gereken kullanıcılar için işlem hızı bir borsanın en önemli özelliklerinden.

THODEX kullanıcıları günlerdir bu konudan şikayetçi.

Kullanıcılar THODEX hakkında "Şikayet var" gibi platformların yanı sıra, Ekşi Sözlük ve diğer sosyal medyada çeşitli şikayetlerde bulunuyor. Kullanıcıların yazdıklarına göre özellikle para çekme işlemlerinde sorun yaşanıyor. Al sat işlemlerinde ise kullanıcılarını aleyhine düşük fiyatlar gösteriyor.

Bu süreçte pek çok kullanıcı hesaplarındaki kripto varlıkları daha güvenilir buldukları borsalara taşımaya çalıştı, bunda başarılı olduğunu söyleyen bazılarının işlemleri birkaç dakika yerine 2 günü buldu.

İşlem yapamadığı için THODEX'e başvuran ve yanıt alamayan bazı kullanıcılar ise THODEX'in binasına gittiğini ve şirkette kimsenin olmadığını dahi duyurmuştu.

Pek çok kişi, borsanın battığını düşünürken THODEX'ten konu hakkında açıklama geldi. Açıklamaya göre şirket kapsamlı bir ortaklık aşamasında ve devir süreçlerinin tamamlanabilmesi için işlemleri durdurmuş durumdalar.

Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

"Değerli kullanıcılarımız,

2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.

Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz. Saygılarımızla"

Şirket, önceki gün de Dogecoin (DOGE) işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması yaptıklarını, işlemlerin çalışmadan sonra sorunsuz bir şekilde yapılacağı açıklamasını yapmıştı.

SUÇ DUYURULARI BAŞLADI

Thodex kullanıcıları bir anda hesaplarına erişemeyince iletişim kurmak için çabalasa da internet sitelerinde ulaşabilecekleri bir telefon ya da e-posta adresi bulunmuyor.

Bu nedenle sosyal medya platformlarında Thodex’e ilişkin birçok paylaşım yapıldı.

Sosyal medya platformlarında Thodex’in ofisinin boşaltıldığı, hafta içi olmasına rağmen ofisin boş olduğu ve sadece tabelanın kaldığı iddia edildi.

ŞİRKETİN YÖNETİCİSİNE SUÇ DUYURUSU

Twitter üzerinden bazı kullanıcılar şirketin yöneticisi Faruk Fatih Özer’e “nitelikli dolandırıcılık” yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 22:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
yine şaşırmadık
yine şaşırmadık - 3 hafta Önce

bence bu tip vakalar devlet tarafından kontrollü halkı kriptodan soğutmak için planlı yapılan işler.devlet bütün parasal işlerinizi banka hariç hiç biryerde işlem yapılmasını istemiyor.çünkü oradan nemalanamıyorda ondan.halk alternatif bir şey bulsa hemen sahtesini yapıp onlara kazık atıp ondan soğutuyordur kesin.sahibinin akplilerle fotoları var.

algı haberi değilse..
algı haberi değilse.. - 3 hafta Önce

peşin hükümlü olup medya ile yargılayanlardan değiliz ama bu işler yapılırken devletin haberi olmayacağına inanmıyoruz.ikincisi hükümet kripto paralarla alışverişi yasaklıyacağına bu tip sermaye toplayanları kontrol etsin bunlar gidiyor önce vergi levhası alması gerekiyor kim izin veriyor tabiki maliye sonra internet sitesi açıyor bütün bankalardanda para tranfer edenler maden legal değil niye para tranferine izin veriyor vermiyecek.bu tip olaylarlarda bir numaralı suçlu artık bilerekmi bilmeyerekmi devleti yönetenlerin suçludur beceremiyorlarsa bıraksınlar o koltukları daha liyakatli bile demiyeceğim ülkeye daha az zarar veren birileri otursa ona da razıyız.

SIRADAKİ HABER