Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetim kurulundan çıkarıldı

Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetim kurulundan çıkarıldı

Hamza Yerlikaya, Vakıfbank yönetim kurulundan çıkarıldı

Kamu bankalarının genel kurulları toplanırken bankaların yönetim kurullarında değişiklikler de gerçekleşiyor.

AKP’de siyaset yapmış isimlerin, kamu bankalarının üst yönetimine atanması son 18 yılda adeta gelenek haline gelmişti.

Vakıfbank'ta Hamza Yerlikaya yerine Mustafa Saydam Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Abdulkadir Aksu ise bağımsız üye seçildi.

Ekotürk TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay, kamu bankalarında büyük revizyon olduğunun altını çizerek, yönetim kurulu üyeliği tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'nın görevinin sonlandırıldığını belirtti.

AKP eski Milletvekillerinden Abdülkadir Aksu da geçen yıl Vakıfbank’ın yönetim kurulu başkanlığına, Sadık Yakut yönetim kurulu üyeliğine getirilmişti. 

Bankacılık ve işletmecilik alanında hiç iş tecrübesi olmayan bu isimlerin Vakıfbank’ın üst yönetimine getirilmesi, ehliyet ve liyakat açısından çok tartışılmıştı.

Banka yönetim kurulları, krediler, personel politikası, denetim ve yasal-teknik altyapıya kadar birçok başlıkta en üst karar alma organı olarak görev yapıyor. Vakıfbank Yönetim Kurulu’nun 9 üyesinin 3’ü bankacılık tecrübesine sahip değildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 22:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru muhalefet sonuçları
doğru muhalefet sonuçları - 3 hafta Önce

bu tamamen muhalefetin başarısı bu kadarda olmaz dersin oluyor be ne rahatlık dersin rahatlığı zamanında halkı yanına çekmeleri ondan sonra işleri iş muhalefette millete doğru şeyleri anlatabilmeli ikna edemessen göz göre göre herkesin tasarrufu olan bankalarıda her şeyide boşaltırlar.

SIRADAKİ HABER