Albayrak Twitter'dan gıda fiyatı mesajı verdi

Albayrak, Twitter'dan tarımsal üretimi artırmak ve gıdada fiyat istikrarını sağlamak için program başlatacaklarını söyledi

Albayrak Twitter'dan gıda fiyatı mesajı verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter'dan tarımsal üretimi artırmak ve gıdada fiyat istikrarını sağlamak için yapılacakları duyurdu.

Albayrak Twitter'daki açıklamasında, "Seracılık altyapısının güçlenmesine ve verimliliğin artırılmasına önemli katkı sağlayacak olan Hazine destekli Ziraat Bankası kredi paketi hayırlı olsun. Tarımsal üretimi artırmak ve gıdada fiyat istikrarını sağlamak için tüm alanlarda yoğun bir programı hayata geçireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Albayrak, tweet mesajında kredi paketinin detaylarına ilişkin bir de infografik paylaştı.

Devlet bankalarının tarıma desteğinin Ziraat Bankası tarafından açıklanan yeni kredi paketiyle devam ettiği belirtilen infografikte, yatırım kredisinden faydalananların ayrıca 14 ay vadeli piyasa koşullarıyla uyumlu işletme kredisinden de faydalanabileceği vurgulandı.

Paket kapsamında, yüzde 8,25 faizli, yapılan yatırımın yüzde 75'ine kadar kapsayan, toplamda yedi yıla kadar vadeli, iki yıla kadar ödemesiz, 10 milyon liraya kadar olan yatırımlar için Hazine desteği verileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER