AKP'li Turan: Bırakın krizi, çalışan insan emeğinin karşılığını buluyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, elma üreticileriyle görüştü

AKP'li Turan: Bırakın krizi, çalışan insan emeğinin karşılığını buluyor

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine, üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesine bağlı Külcüler Köyü'nde elma bahçelerinde hasada devam eden üreticilerle bir araya geldi.

"BIRAKIN KRİZİ, ÇALIŞAN  EMEĞİNİN KARŞILIĞINI BULUYOR"

Bayramiç'in Türkiye'nin yüzde 6 oranında elma ihtiyacını karşıladığını belirten Turan, "Çanakkale'mizin her köşesi farklı bir kıymet, farklı bir marka. Bayramiç meyvede bambaşka bir marka. Şu an elma sezonunun başladığı dönem. Biz elma hasadı için Bayramiç'e geldik, köylülerimiz ile görüştük. Bize elma hediye ettiler. Onları yerinde tadına bakarak değerlendirdik. Tabi en keyiflisi ise bu sene ürünümüzün çok daha kıymetli olması, çok daha üretimin fazla olması ve fiyat pazarının canlı olması. Ümit ediyorum hasat bu sene çok daha canlı olacak. Çok daha ekonomik karşılığını bulacak. Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 8 ay Önce

Bu zındık aşağlık köpek hırsız çanakkaleyi gestaşla soyup soğana çevirdi

SIRADAKİ HABER