YouTube da mahkeme kararıyla kapatıldı

YouTube’a girmeye çalışan kullanıcılar ‘Bu site mahkeme kararıyla engellenmiştir’ uyarısıyla karşılaşıyor...

YouTube da mahkeme kararıyla kapatıldı

Bir süre önce Vimeo’nun mahkeme kararıyla kapatılmasının ardından bu kez de YouTube’a girmeye çalışan kullanıcılar ‘Bu site mahkeme kararıyla engellenmiştir’ uyarısıyla karşılaşıyor ve siteye erişim sağlayamıyor.

Günler önce Vimeo mahkeme kararıyla kapatılmış; ancak aynı günün akşamı tekrar erişime açılmıştı. Çok geçmeden bu kez de kullanıcılar bir şok daha yaşadı. Hürriyet'teki habere göre; TurkNet ve UyduNet üzerinden YouTube’a girmeye çalışan kullanıcılar siteye erişim sağlayamadı ve karşılarında ‘Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararı ile Engellenmiştir!!!’ uyarısını gördü.

YOUTUBE TURKNET’TE KAPALI

Twitter’da kullanıcıların şikayetlerinin artması üzerine önce TurkNet’in çağrı merkezine ulaşan Hürriyet; TurkNet çağrı merkezinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada sitenin mahkeme kararıyla yasaklı olduğunu, bazı TurkNet kullanıcılarının hala YouTube’a girebildiğini; ancak iki hafta içinde tüm kullanıcıların YouTube’a olan erişiminin kapatılacağını kaydettiğini aktardı.

UyduNet’in çağrı merkezinden ise daha farklı bir açıklama geldi. Mahkeme kararının gün içinde alındığını ve gün sonuna doğru yasağın kalktığını dile getiren çağrı merkezi yetkilileri YouTube’a gün içinde erişimin sağlanamadığını doğrularken, akşam saatlerinde erişim probleminin ortadan kalktığını dile getirdi.

TTNET VE SUPERONLINE'DA SORUN YOK

TTNET ve SuperOnline’a ise henüz böyle bir mahkeme kararı ulaşmış değil ve YouTube’a bu servis sağlayıcıları kullananlar erişebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 09:53
YORUM EKLE