Sırrı Sürreyya ve Enver Aysever sert tartıştı

Aysever’in sataşması tartışmaya dönüştü…

Sırrı Sürreyya ve Enver Aysever sert tartıştı

Sırrı Sürreyya Önder ve Enver Aysever twitter’da çok sert tartıştı.

Gazeteci yazar Enver Aysever, sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder'in kendisine, ailesine ve annesine ağır küfürler ettiğini iddia etti.

Sırrı Süreyya Önder ise, “Aysever'i arayıp hak ettiği her şeyi söyledim. Kimsenin anasına sövmem” dedi.

Aysever sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından, "Postacı Sırrı demokrat değil mi?", "İstanbul un truva atı kim?", “Sırrı postacılıktan belediye başkanlığına terfi edecekmişşşşş!!!!”  şeklindeki tweetlerle Sırrı Süreyya Önder'e sataştı.

Aysever’İn sataşmalarına çok sayıda twitter kullanıcısı da tepki gösterdi.

Aysever bu tweetlerinin ardından Sırrı Süreyya Önder'in kendisini aradığını belirterek şunları yazdı "az önce arayıp çok ağır küfürler etti. Bana, aileme, anneme küfür etti. Kamuoyuna duyururum. Sevgîli arkadaşlar ben eleştiri hakkımı kullandım. Sırrı bey milletvekili.  Küfür ve tehdit ettiği sırada yanımda tanıklar vardı. Sırrı bey sanırım mahkemede küfürlerini inkar etmez."

ÖNDER'DEN YANIT

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder, Enver Aysever'in tweetlerine yine aynı yöntemle twitter'dan yanıt verdi.

Önder, şöyle yazdı:

“Bu ibişlerin barışı ve eşitliği sindirmesi imkansız. İnsanlığa kattıkları tek eserleri vardır onu da sifonu çekerken kendileri görürler.

Sn. Sarıgül'ün adaylığı kesinleştiğinde söylediklerini yazmaya terbiyem elvermez. Bu nevzuhur ibişler siyaset arenasını boş sanıyorlar.

Aysever CHP deki yerini beğenmediğinde Sn. Kılıçdaroğlu'na söylediklerini hatırladıkça da kızarıyorum.

Barışın postacısı da olurum. Uğruna canımı da veririm. Bugün sevdiklerime yarın sövmem. Aysever'in ırkçı söylemleri halen arşivlerde duruyor. Bana "abi abi" diye yaltaklanmaları da kulağımda.

Aysever'i arayıp hak ettiği her şeyi söyledim. Kimsenin anasına sövmem. Mahkemeye veriyorum ona da aynı yöntemi öneriyorum.

Biz Suriye dahil bu hükümetin bütün savaş operasyonlarına karşı canlı kalkan oluruz. Bu ibişler sadece vah vah der ellerini oğuştururlar.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 17:18
YORUM EKLE