Periscope kendini geliştirdikçe yaygınlaşıyor

Yeni özellikler edinmeye devam ediyor

Periscope kendini geliştirdikçe yaygınlaşıyor

Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope, yeni özellikler edinmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haflarda yatay yayın özelliği alan uygulama artık web'de de çalışacak.

Şu ana kadar Android ve iOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarda kullanılabilen özelliğin web sürümü de mobildekine benzer özellikler taşıyor.

Periscope'u web'den kullananmak için WhatsApp'ın web sürümüne geçerken olduğu gibi karmaşık bir entegrasyon süreci izlenmesi gerekmiyor. 'Periscope.tv/' adresinin ardına Periscope kullanıcı adınızı yazarak sisteme girebiliyor, şifrenizle giriş yaptıktan sonra Persicope'u bilgisayarınız üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Peki sosyal medyaya yeni bir soluk getiren Periscope'un tüm özelliklerine hakim misiniz? Kısa sürede milyonlarca kişinin üye olduğu uygulama hakkında bilmeniz gereken ipuçları ise şöyle:

NASIL DAHA FAZLA İZLEYİCİYE ULAŞILIR?

Periscope yayınınızı Twitter'a entegre ederek ve lokasyon servisinizi açarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların daha önce canlı yayın yapıp yapmadığı nasıl anlaşılır?
Bir kişinin aldığı kalp sayısına bakarak o kullanıcının daha önce canlı yayın yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz

PERİSCOPE PROFİL FOTOĞRAFI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Periscope profil fotoğrafınız doğrudan Twitter'dan alır. Persicope'taki profil resminizi değiştirmek için Twitter hesabınızdaki resminizi değiştirmeniz yeterli olacaktır.

PERİSCOPE HANGİ MODELLERDE KULLANILIR?

iOS ve Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda kullanılabilen Periscope kullanmak için iOS 7.1 ve üzeri, Android 4.4 ve üzeri işletim sistemine sahip bir cihaza sahip olmanız gerekiyor.

DİKKAT FATURANIZ KABARMASIN!

Ve bir de uyarı: Persicope izlemeye dalarken internet data paketinizi kontrol etmeyi unutmayın. Zira, Periscope'ta 10 dakika boyunca orta çözünürlükte canlı yayın izlemek yaklaşık 100 MB internet data kullanmanıza yol açıyor... O nedenle mümkün oldukça Wifi ile bağlanmayı tercih edin... (Kaynak: Rota Haber)

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 11:53
YORUM EKLE