Facebook'ta 'virüs' şoku

Facebook yaptığı açıklamada 6 milyon kullanıcının iletişim bilgilerinin çalındığını duyurdu...

Facebook'ta 'virüs' şoku

1.1 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi unvanını elinde bulunduran Facebook , sisteminde ortaya çıkan bir virüs ile çalkanalıyor.

Facebook tarafından yapılan resmi bir açıklama ile doğrulanan virüsün 6 milyon kullanıcısının iletişim bilgilerinin çalınmasına yol açtığı belirtildi. Teknik bir sorundan kaynaklandığı ifade edilen virüsün, "Kişisel Bilgi Yükleme" aracını etkilediği, bu sebeple de kullanıcıların sisteme yüklediği kişisel bilgiler ve iletişim bilgilerinin açığa çıkmasına neden olduğu belirtildi.

KULLANICILARA ÖZÜR MESAJI

Türkiye saatiyle bu sabaha karşı yapılan açıklamada Facebook, kullanıcılarına bir özür mesajı gönderdi. Sosyal paylaşım sitesinin üyelerinin e-posta ve telefon numarası gibi bilgilerini hedefleyen virüsün daha başka ne gibi bilgileri ele geçirildiğine dair ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Buna göre virüsün, söz konusu Facebook hesaplarının arşivlerini yükleyen kullanıcıların iletişim bilgilerinin kendi arkadaş listelerindeki ve arkadaşlarının arkadaş listelerindeki kişiler tarafından görülebilmesine neden olduğu belirtiliyor. Dev sosyal paylaşım ağının sistemlerindeki bu açık sebebiyle önümüzdeki günler başı oldukça ağrıyacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2013, 13:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER