Facebook en büyük online mezar olacak

Sosyal medyanın en popüler platformu olan Facebook, online bir mezara dönüşebilir

Facebook en büyük online mezar olacak

Hayatını kaybeden kullanıcıların profillerini otomatik olarak silmeyen Facebook'ta ölen ancak hala Facebook'ta yer almaya devam eden kullanıcıların sayısı yaşayanların sayısını 2098'de geçecek.

1.5 milyar aktif kullanıcısı ile sosyal medyanın en popüler platformu olan Facebook, online bir mezara dönüşebilir.

Massachusetts Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, hayatını kaybeden Facebook kullanıcılarının profillerini otomatik olarak silmeyen platform 2098 yılına gelindiğinde hayatta olandan daha fazla ölü kullanıcıya ev sahipliği yapacak.

Facebook'un otomatik olarak hayatını kaybeden kişilerin profilini silmediğine ve bu kişinin platformdan kaldırılmasının tek yolunun şifresini bilen bir kişinin bu işlemi manuel olarak yapması olduğunun altını çizen araştırmayı yapan doktora öğrencisi Hachem Sadikki, Facebook'un bu soruna çözüm bulması gerektiğini belirtiyor.

BU YIL 1 MİLYON FACEBOOK KULLANICISI HAYATINI KEYBEDECEK

Söz konusu araştırmaya göre, bu yıl yaklaşık 1 milyon Facebook kullanıcısı hayatını kaybedecek. Sosyal medya devi daha önce bu soruna karşı 'yasal kontak' adını verdiği bir proje geliştirerek kullanıcılardan ölmeleri durumunda profillerini bırakacakları bir kişiyi belirlemelerini istemişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER