Demirtaş'tan Davutoğlu'na 'Minbic' göndermesi

Demirtaş, Minbic'in IŞİD'den temizlenmesini bir dönem "Fırat kırmızı çizgimizdir" diye karşı çıkan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderme yaparak, kutladı

Demirtaş'tan Davutoğlu'na 'Minbic' göndermesi

2014 yılından bu yana IŞİD işgalindeki Minbic'in kurtarılması haberinin ardından sosyal medyada binlerce paylaşım yapılırken, dikkat çekici bir paylaşım da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi.

Daha önce "Fırat'ın batısı kırmızı çizgimizdir" diyen eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na "YPG Fırat'ı geçecek sen de mal mal bakacaksın" yanıt veren Demirtaş, Fırat'ın batısında yer alan Minbic'in kurtarıldığı haberini Davutoğlu'na gönderme yaparak kutladı.

Demirtaş, resmi twitter hesabın olan @hdpdemirtas" hesaptan devletin resmi ajansı olan Anadolu Ajansı'nın (AA) "SAK ve PYD Fırat'ın batısındaki Münbiç'i ele geçirdi" haberini paylaşarak, Davutoğlu'na "Doğru mu hocam?" diye sordu.Demirtaş, bu twitinden yaklaşık bir saat sonra da "Hay Allah doğruymuş. O zaman dans" diyerek, Hakkari bölgesine ait bir halay videosu paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER