Anonymous Başbakanlık'ın fişini çekti

Direnişe Başbakanlık sitesini çökerterek destek verdiler; bir de açıklama yaptı...

Anonymous Başbakanlık'ın fişini çekti

Başbakanlık’ın internet sitesi küresel siber aktivist grup Anonymous tarafından çökertildi.

Küresel hacker grubu Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu desteğiyle, “#OpTurkey” operasyonu kapsamında, basbakanlik.gov.tr adresine saldırı düzenledi. Yerel saatle 11.50 sıralarında da siteye erişim sağlanamıyordu.

Ehackingnews isimli sitede yer alan haberde Anonymous grubunun Başbakanlık server'larından verilere de ulaşarak almayı başardığı belirtiliyor.  Ehackingnews'ün aktardığına Anonymous şu açıklamayı yaptı:

"Türk Gezi Direnişi, yakın tarikteki en soylu sosyal ayaklanmalardan biridir. Uzun zamandır çok güçlü bir rejim tarafından ezilen Türk halkı, kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar artık uyandı. Korku taraf değiştirdi: Türk halkı korkmuyor, baskıcılar korkuyor. Türk halkı özgür insanlar olarak potansiyellerini gerçekleştiriyor ve daha önce görmediğimiz bir ruh iyileşmesi yaşanıyor."

E-posta adresleri, şifreleri ve telefon numaralarını da ele geçirdiklerini duyuran Anonymous bunları paylaşmazken,  Suriye Elektronik Ordusu’nun 60 e-posta adresi ve şifresini kamuoyuna açıkladığı bildirildi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 14:08
YORUM EKLE