AKP'nin ‘bot' iddialarına yanıt: #BOTdeğilimTAMAMdiyorum

Twitter’da #BOTdeğilimTAMAMdiyorum etiketi 13 binden fazla kez paylaşıldı

AKP'nin ‘bot' iddialarına yanıt: #BOTdeğilimTAMAMdiyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Milletim getirdi. Onlar 'Tamam' derse, kenara çekiliriz" sözleri üzerine sosyal medyada başlayan ‘Tamam mı, devam mı’ tartışması sosyal medyada devam ediyor.

TAMAM’ın dünya listelerinde de birinciliğe yükselmesinin ardından AKP'li siyasetçiler, 'TAMAM etiketlerini atanların bot hesaplar veya Gülen destekçileri olduğu' iddiasında bulunurken; sosyal medyada bu kez de #BOTdeğilimTAMAMdiyorum gündem oldu.

Twitter’da #BOTdeğilimTAMAMdiyorum etiketi 13 binden fazla kez paylaşıldı. Türkiye gündeminde 1. sırayı alırken; dünya gündeminde de 2. sıraya yükseldi. Kullanıcılar, mesajlarında dünkü T A M A M paylaşımlarının kendileri tarafından yapıldığını ve bot hesap olmadıklarını belirtiyor.

‘TAMAM’ başlığındaki yorumların “FETÖ’nün ve PKK’nin etkin olduğu ülkeler”den atıldığını savunan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, dün yaptığı açıklamada “Muhalefetin Cumhurbaşkanımıza düşmanca saldıran Türkiye karşıtı güçlerle dilini, söylemini ayrıştırması gerekmez mi? diye sormuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 11:35

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER