Milliyet’in haberine göre hükümetin, İmralı ile başlattığı diyalog sürecinin ikinci aşamasına geçiliyor. İddiaya göre, Türk ve Akat’ın yanı sıra TBMM İdare Amiri ve Muş Milletvekili Sırrı Sakık, adaya gidecek üçüncü isim olarak belirlendi.

DEMİRTAŞ'TAN AÇIKLAMA

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ise, BDP ve DTK'dan ikinci bir heyetin, İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan'la görüşeceği yönündeki haberleri yalanladı.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, İmralı'da Abdullah Öcalan'la ikinci kez görüşme yapılacağı yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu yazdı.

Demirtaş, kendilerine iletilmiş bir bilgi olmadığını belirterek, partilerince açıklama yapılmadığı müddetçe bu türden hiç bir habere itibar edilmemesini istedi.

Gazetelere yansıyan haberlerde, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Ahmet Türk, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'dan oluşan ikinci bir heyetin İmralı Adası'na giderek Abdullah Öcalan'la görüşeceği iddia edilmişti.

ATALAY: SÜREÇ YÜRÜYOR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise, bir gazetecinin ''İmralı'ya gidecek ikinci heyet belli oldu mu?'' sorusunu, ''Çözüm süreci verimli şekilde yürüyor'' yanıtını verdi.