İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadir Topbaş'ın ölümünün birinci yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Ekrem İmamoğlu, videoyu "Geçmiş dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı vefat yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" notuyla paylaştı.

AKP İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ilçe belediye başkanları ve yurttaşların katılımıyla Kadir Topbaş'ın vefatının birinci yıl dönümü nedeniyle Fatih Camii'nde de program düzenlendi.

Sabah namazının ardından Kuran-ı Kerim okunan programda daha sonra Kadir Topbaş'ın mezarı başında dualar okundu.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre, program sonrasında açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe şunları söyledi:

“Günün en bereketli zamanı seher vaktidir. İstanbullumuzun en güzide mekanlarından olan Fatih Camii'mizin haziresindeyiz. Rahmetli Kadir Topbaş ağabeyimizin ölüm yıl dönümü vesilesiyle hem ziyaret edelim hem de bir fatiha okuyalım istedik. Hakikaten İstanbul ve Türkiye'de iz bırakıp giden başkanlarımızdan birisidir. Bizim camiamızda sadece belediye başkanlığıyla değil ondan önce yaptığı hizmetlerle de çok güzel işlere imza atan bir başkanımız, Kadir ağabeyimizdi. Bu vesileyle tekrar kendisine rahmet diliyorum. Kadir ağabey İstanbul'un bir ağabeyi gibi görevini en iyi şekilde yerine getirdi. İstanbul'u her alanda sağlıkta, eğitimde, ulaşımda ve erişilebilirlik alanında dünyadaki metropoller arasında hakkettiği değeri almasına katkı sunan belediye başkanlarımızdan oldu. Bu vesileyle iyi bir örnek teşkil ettiğine inanıyorum. Bir metropol Belediye Başkanı nasıl olur hayatı boyunca gösterdiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.