İkbal Gürpınar, 15 Temmuz ve kuraklık sorununu Suriyelilere bağlayan sözleriyle sosyal medyada gündeme oturdu.

'SURİYELİLER GELDİKTEN SONRA YAĞMUR YAĞDI'

AKP’li Yasin Aktay'ın da konuk olduğu programda Gürpınar, "15 Temmuz'u kesinlikle Suriyeliler sayesinde kazandığımıza inanıyorum" dedi.

Gürpınar şöyle devam etti:

"Basını bir takip edin. Ben araştırdım internette bulamadım. 15 Temmuz'dan belki bir kaç ay önce Meteoroloji feci bir kuraklık olacağını söylemişti. Ama bu Suriyeliler geldikten sonra yağmur üzerine yağmur yağdı, yağmur üzerine yağmur yağdı."

TEPKİLERE YANIT: İLK EMİR OKU OYSA

Gürpınar, bu sözlerinin sosyal medyada tepki ve alay konusu olmasının ardından Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

"Belirli aralıklarla beni kullanmaya devam ediyor bu zihniyet. Ne kadar önemliyim demek ki onlar için. Çocuklarına İslam'ı anlatma yani kendisi bilmediği için çevreyi de yanlış yönlendiren kişiler için dua ediyorum. Gözleri vardır görmezler kulakları vardır duymazlar. Aydın, akıllı geçinen birçok kişinin önlerine koyulan her şeye inanıp sürü halinde saldırıya geçecek kadar dibe vurmuş olduğunu görüyorum. Küfürleri, Üslupları, hakaretleri, beyinsiz, akılsız vs demeleri. Tam da istedikleri kıvama getirmişler birilerini. Çok acı. İlk emir Oku Oysa."