DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor

Gözden kaçırmayın

Çocuğa cinsel istismardan yargılanan cami imamı: 15 Temmuz'da sela okudum, iftira atıyorlar Çocuğa cinsel istismardan yargılanan cami imamı: 15 Temmuz'da sela okudum, iftira atıyorlar

Şırnak'ta gözaltına alındığı özel harekatçılara ait sosyal medya hesaplarında yazılan ancak İl Emniyeti'nin gözaltına alındığını kabul etmediği DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'den 27 gündür haber alınamıyor.

27 gündür bilinmeyen Hurşit Külter için yapılan başvurulardan da herhangi bir sonuç alınamazken; adli, İnsan Hakları Örgütleri ise Külter’in bulunması için girişimlerini sürdürüyor.

Hasan Akbaş'ın Evrensel'deki haberine Külter’in avukatı İHD Şırnak Şube Başkanı Emirhan Uysal, “90’lardaki faili meçhuller döneminin aynısını yaşıyoruz. Bize dahi bilgi verilmiyor. Kamuoyunun sessiz kalması anlaşılır değil. Avukatlar olarak bilgi edinemiyoruz. İzin verilmiyor. Hep soruyoruz. Hep birlikte sormalıyız: Hurşit Külter nerede?” dedi.

Uysal, “90’ları aratmayan bir süreç yaşıyoruz. AKP hükümeti kolluğa dokunulmazlık zırhını veren kanunu daha yeni geçirdi. 90’lardaki faili meçhuller döneminin aynısını yaşıyoruz” diye konuştu.

Hurşit Külter ile ilgili 27 Mayıs'tan itibaren neler yaşandığını şuradan inceleyebilirsiniz.