Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında Yeni Şafak yazarları Hilal Kaplan ve Salih Tuna, çalıştıkları gazetenin manşeti gösterilince sinirlenerek canlı yayını terk etti.

Habertürk ekranlarında dün gece ilginç olaylar yaşandı. Öfkesine yenilen ve dün yazdıklarını unutan iki Yeni Şafak yazarı stüdyoyu terk etti. Habertürk'ün sunucusu programı yarıda kesti. 

Cumhuriyet’in haberine göre, Türkiye'nin Nabzı programına katılan Nevval Sevindi Yeni Şafak gazetesinin Türk-Leaks manşetini ekranlardan gösterip daha önce yolsuzluk olayını manşete taşıyan bir gazetenin bugün neden sustuğunu sordu. Çünkü bugün yapılan yolsuzluk operasyonları için komplo iddiasında bulunan Yeni Şafak aynı yolsuzluk iddialarının bir bölümünü 2 ay önce manşetine taşımıştı. Yeni Şafak yazarları programa yolsuzluğu değil yargıdaki krizi tartışmaya geldiklerini söyledi. 

Önce Salih Tuna ardından da Hilal Kaplan stüdyoyu terk etti. Habertürk yönetimi beklemedikleri bu durum karşısında Türkiye'nin Nabzı programını yarıda kesti.

Habertürk’te dün gece gergin anlar yaşandı. Yazar Nevval Sevindi, canlı yayında Yeni Şafak’ın iki yazarının devamlı üzerini örtmeye çalıştığı yolsuzluk haberinin 13 Ekim’de yayınlanan nüshasını yüzlerine tutunca Salih Tuna’dan itiraz geldi.

Bunun üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz, Nevval Sevindi’yi kastederek “Hanımefendi yolsuzluğu herkes bir tarafa bırakarak konuşacağız” dedi. Nevval Sevindi de “Burada yolsuzluk bir kenara bırakılmıyor, dosyanın tamamı bu. Dosya yolsuzluk dosyası” dedi.

Salih Tuna da “Birazdan ben kalkacağım, hanımefendi solosuna devam edebilir” diyerek programı terk edeceğinin ilk sinyalini verdi. Tuna programda yolsuzluğu değil yargıdaki krizi tartışmak amacıyla programa katıldığını iddia ederek “Hanımefendi buraya solo yapmaya geldi. Ben bu şekilde sürdürürse devam etmem” dedi. Bunun üzerine programın sunucusu “Biraz ara…” diyerek reklam akışına geçti.

O günkü manşetin internet versiyonu:

http://yenisafak.com.tr/ekonomi-haber/turk-leaks-13.10.2013-573440

Program tekrar başladığında Yeni Şafak yazarı Salih Tuna stüdyoda değildi.

Reklam dönüşünde Yeni Şafak yazarı Hilal Kaplan, Yeni Şafak’a ilişkin gazete tarafından daha önce yalanlanan rüşvet iddiaları hakkında konuştuktan sonra “Müsaadenizle yayından ayrılıyorum” diyerek programı terk edeceğini söyledi. Nevval Sevindi itiraz etti: ”Ben rüşvetle ilgili hiç bir şey söylemedim” dedi. Hilal Kaplan, ”Darbecilerin kafasını kesiyorsak hırsızlık yapanında eli kesilsin” deyince Sevindi’nin “darbecilerin kafasını kestiniz de neden hırsızların elini kesmiyorsunuz?” sorusuna sustu kaldı!

Bunun üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz, araya girerek “Nevval Hanım, böyle yaparsanız ben yayını yapamayacağım, yayını sonlandırmak zorunda kalacağım” dedi. Sonrasında ise Hilal Kaplan, “Gargara yapmayın gibi bir şeyi çekmek durumunda değilim” dedi.

2 Yeni Şafak Yazarının Programı Terk etmesi Sosyal Medyada

Yandaş medya ekranlarında alışık olmadıkları muhalif sese dayanamayan 2 Yeni Şafak yazarının cevap vermek yerine programı terk etmeleri de Twitter’da çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

İşte bazı Tweetler  

ersin tuna ‏@ersintuna07

Habertürk’te Nevval Sevindi’ye cvp veremeyen Salih Tuna’dan sonra Hilâl de kaçtı. )) Didem yandaş yok diye programı bitiriyor. Pess!!  

 

Kemal DADAŞOĞLU ‏@KemalDADASOGLU

Nevval sevindi yeni şafak yazarlarını yeni şafak ın manşetiyle susturdu sütüdyodan kaçarak kurtuldular

 

Mustafa Halit ‏@Mustafa_Halit

Programı izledim, Sayın Nevval Sevindi Hanım konuşunca resmen kaçacak delik aradılar.

 

Selim Budak ‏@selimbdk

Nevval Sevindi’nin yolsuzluğu paralel devlet diyerek örtmeye çalışıyorsunuz sözü Salih Tuna ve Hilal Kaplan’a stüdyoyu terk ettirdi

 

Khalid ‏@MehmetGursy

Nevval Sevindi hazırlıklı gelmiş

Salih Tuna ve Hilal Kaplan

Resmen MORT&MORT

Bağırıyorlar!!! :))

 

Aynur Kocaman ‏@kocaman_aynur

Nevval Sevindi Yeni şafak’ın dönekliğini ispatlayınca yeni şafak yazarı dayanamadı.Bu milleti artık yemiyr oynlrı

 

Murat Erkol ‏@ErkolMurat

‘Hırsızın kolu, darbecinin kellesi’ diyen @hilal_kaplan Nevval Sevindi ‘Eli keselim diyemıyorsunuz’ deyince neden programı terkettiniz?

 

REYHAN KOCACOLAK ‏@rkcolak

@bilirercan27 nevval sevindi dagitmis programi. Kendi yazdiklarini unutmus bunlar