Selin yaşandığı Urfa'da belediye başkanından "alt geçit" savunması Selin yaşandığı Urfa'da belediye başkanından "alt geçit" savunması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

"Depremi felakete dönüştürenin AKP-MHP iktidarının talan politikaları ve yıkıcı zihniyeti" diyen Sancar, “Bunca acı ve yıkım karşısında geri durmadıkları tek icraat, halkın dayanışmasını engellemek, yasakçılık ve gerçekleri dile getirenleri tehdit etmek olmuştur” dedi.

“GERÇEKLERİ GİZLEYEMEZSİNİZ”

Basın kuruluşlarının RTÜK eliyle susturulmaya çalışıldığını söyleyen Sancar, şu sözlere yer verdi:

“İktidarın şimdiki hedefinin de halkın gerçekleri öğrenme hakkını tümden yok etmek olduğu anlaşılıyor. Kendi yandaşı olmayan basın kuruluşlarını, RTÜK eliyle susturma hazırlığı içerisinde olduğuna dair ciddi bilgiler var. Bu tertiplerden ve planlardan derhal vazgeçin. Şunu iyi bilin ki ne yaparsanız yapın, gerçekleri gizleyemezsiniz, hakikati susturamazsınız, halka yaşattıklarınızı unutturamazsınız, suçlarınızın hesabını vermekten kurtulamazsınız. Halkın yanında ve gerçeklerin peşinde olan basın kuruluşları ve emekçileri, sizler de iyi biliniz ki asla yalnız değilsiniz. Milyonların vicdanı ve hakikatin gücü sizinledir. Gün her alanda dayanışmayı büyütme günüdür.”

Halkın dayanışmasını bile kayyım gaspıyla engellemeye çalışan iktidarın, şimdiki hedefinin halkın haber alma hakkını tümden yok etmek olduğu anlaşılıyor.