Ankara'da ‘Bomba patlayacak’ tweet’iyle suçlanan Polatsoy tahliye edildi

Ankara katliamı öncesi, Twitter'da Ankara'da bomba patlayacağına dair yapılan paylaşımın sahibi olduğu iddiasıyla ikinci kez gözaltına alınan HDP'li Mehmet Serhat Polatsoy, tahliye edildi.

102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara katliamının ardından polis, olaydan önce Twitter'daki bir hesaptan 'Bomba Ankara'da patlayacak' paylaşımını yaptığı iddiasıyla Şanlıurfa’da HDP'den milletvekili aday adayı da olan Mehmet Serhat Polatsoy'u 12 Ekim'de gözaltına aldı.

Suçlamayı kabul etmeyen Polatsoy, Ankara'daki sorgulamasının ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Gözden kaçırmayın

MYP'li Yanar'dan, Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümüne ilişkin açıklama: Böyle bir ölüm mümkün değil MYP'li Yanar'dan, Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümüne ilişkin açıklama: Böyle bir ölüm mümkün değil

Ancak, 28 Ekim tarihinde evinde patlayıcı olduğu iddiasıyla Polatsoy ve kendisiyle birlikte hareket ettiği ileri sürülen Mahmut A. ve Ahmet D. polis tarafından tekrar gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mahmut A. ve Ahmet D. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Mehmet Serhat Polatsoy ise 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'ateşli ve patlayıcı madde bulundurma şüphesi' ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaklaşık 2 ay Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak kalan Polatsoy, ara kararla tahliye edildi.