HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay, Batman Milletvekilimiz Necdet İpekyüz ve Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü'nün de yer aldığı heyet, Elazığ’da çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

Esnaf ve yurttaşların sorunlarını dinleyen heyetimiz, HDP'nin sorunlara çözüm üretebilecek bir parti olduğunu söyledi. 

HDP’li Günay, “HDP gücünü emekçiden, esnaftan, köylüden alan bir partidir. Türkiye’de artık bir kader seçimine gidiyoruz. Bu seçim sonucunda halk ya karanlık bir Türkiye’ye ya da aydınlık demokratik bir Türkiye’ye uyanacak. Bizler Emek ve Özgürlük İttifakı’yla bu seçime gidiyoruz. Gerçek çözüm, demokrasi mücadelesiyle olur. Dolayısıyla seçimden ziyade seçimi de aşan bir ittifaktır bizimkisi. HDP’nin Türkiye’deki ezberi bozan ittifakı da iktidar ve yandaşlarını korkutuyor” dedi.

Fevzi Çakmak Mahallesinde düzenlenen halk toplantısında konuşan Günay, şunları söyledi:

"DEMOKRASİYİ BİRLİKTE MÜCADELE EDEREK BÜYÜTECEĞİZ"

“Bir şekilde hepimizin sorunları aynı. İktidarın savaş politikalarından kaynaklı ülkenin içerisinde olduğu ekonomik krizi ve bize yansımasını hepimiz görüyoruz. İktidarın kutuplaştırıcı ve ötekileştirici siyasetinin yurttaşa yansımasını hepimiz görüyoruz. Savaş politikaları sonucu bu ülkenin sermayesi peşkeş çekiliyor. Bu ülkenin tüm ekonomik değerlerini, etrafındaki 5'li çeteye peşkeş çekiyor, rantı kendileri yayıyor. Emeklinin, işçinin neler yaşadığını bilmiyorlar. Ancak biz demokrasiyi birlikte mücadele ederek büyüteceğiz. Birlikte mücadele etmezsek tek tek bizleri ezecekler. Dolayısıyla buna izin vermemiz lazım.

“İKTİDAR VE YANDAŞLARI HDP’NİN EZBER BOZAN İTTİFAKINDAN KORKUYOR”

“HDP herkesin kendi inancıyla, kültürüyle kimliğiyle yan yana durduğu bir partidir. HDP, her zaman sahada ve sokakta oldu. Halkımız neredeyse biz de orada olduk. HDP gücünü emekçiden, esnaftan, köylüden alan bir partidir. Türkiye’de artık bir kader seçimine gidiyoruz. Bu seçim sonucunda halk ya karanlık bir Türkiye’ye ya da aydınlık demokratik bir Türkiye’ye uyanacak. Bizler Emek ve Özgürlük İttifakı’yla bu seçime gidiyoruz. Gerçek çözüm, demokrasi mücadelesiyle olur. Dolayısıyla seçimden ziyade seçimi de aşan bir ittifaktır bizimkisi. HDP’nin Türkiye’deki ezberi bozan ittifakı da iktidar ve yandaşlarını korkutuyor.

“MÜCADELE RUHUYLA ONLARI GÖNDERECEĞİZ”

“AKP iktidarı savaştan, talandan, yolsuzluktan besleniyor. Halktan kopmuş durumdalar. Ziyaret sırasında bir aile kırtasiyedeydi ve onlarla sohbet ettik. Çocuklarına malzeme alamadıklarını söyledi. İşte bu savaş siyasetinin sonucudur. Herkes hakikatin farkındadır. Bu iktidarın halka nasıl darbe yaptığını herkes biliyor. Mevcut talan politikalarıyla bir sömürü çarkı oluşturmuşlar. Çözüm bizdedir, mücadele ve dayanışma ruhunu büyütüp onları sandıkla göndereceğiz. Demokratik Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.”