Şanlıurfa Adliyesi önünde adalet nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesine, HDP'li vekiller ve il, ilçe örgütleri bayram ziyaretinde bulundu.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Şanlıurfa  Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 490'ıncı gününde.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre sabahın erken saatlerinde Suruç'taki evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aileye bayram ziyaretleri sürüyor. Siverek Emek Demokrasi Platformu ve ÖHD'nin ziyaretinin ardından, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Ayşe Sürücü ve Nimetullah Erdoğmuş, parti il ve ilçe örgütleri ve Urfa 78'liler Girişimi üyeleri de aileyi, "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak bilinen alanda ziyaret etti.

Burada konuşan Sürücü, "Bugün bayram ve 490 gündür Emine anne burada adalet nöbetinde. Bugün Urfa'da sıcaklık 45 derece. Ancak bu sıcaklığa karşı anne adalet için bir mücadele veriyor. Onların bu adalet mücadelesi için onların yanında durmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız adaletsizlik Türkiye'nin gerçekliğini bir kere daha gözler önüne seriyor. Adalet için verilen mücadele bir şeyi çok net bir şekilde gözler önüne seriyor. Şenyaşarların davasında gerçekten adalet sağlanırsa, suçlular ceza alırsa Türkiye'de de adalet sağlanmış olur" diye konuştu. 

Emine Şenyaşar'ın yaz kış demeden adalet için mücadele verdiğini belirten Sürücü, adalet sağlanıncaya ve ailenin talepleri karşılanıncaya kadar Şenyaşar ailesinin mücadelesine destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.  HDP'liler aile bir süre nöbet tuttuktan sonra alandan ayrıldı.