HDP İç Anadolu Bölgesinde iki büyükşehir belediye başkan adayı olmak üzere toplam 12 belediye için kendi adayı ile seçimlere girecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 31 Mart yerel seçimleri için İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara, Konya ve Kayseri’de toplam olarak 12 yerde kendi adayını çıkardı.

Buna göre HDP, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gıyasettin Almaz olurken, HDP’nin en iddialı olduğu yerlerden biri olan Konya’nın Cihanbeyli İlçesi için ise Mehmet Yalçın ile Serap Kaya Eşbaşkan adayları olarak belirlendi.

Gözden kaçırmayın

CHP: Cumhurbaşkanı 6 lider tarafından ortak belirlenecek CHP: Cumhurbaşkanı 6 lider tarafından ortak belirlenecek

EN FAZLA ADAY KONYA’DA GÖSTERİLDİ

HDP’nin yerel seçimler için son halini verdiği listeye göre, Konya merkezde biri Konya Büyükşehir Belediye adayı olmak üzere, toplam 5 ilçe de HDP adayı netleşti.

MA’nın haberine göre, Konya Merkez’de Gıyasettin Almaz, Cihanbeyli’ İlçesi’nde Mehmet Yalçın ile Serap Kaya, Ereğli’de Sıddık Atıcı, Karatay’da Necati İnik ve Selçuklu İlçesi’nde ise Ramazan ot, HDP’nin Konya adayları olarak belirlendi.

KAYSERİ’DE İKİ YERDE ADAY GÖSTERDİLDİ

HDP’nin İç Anadolu Bölgesi’nde aday gösterdiği bir diğer il ise Kayseri oldu. HDP Kayseri Büyükşehir Belediyesi için Cevdet Işık’ı aday gösterirken,  İncesu ilçesinde ise Seyithan Ezer ismi kesinleşti.

ANKARA’DA 5 ADAY İLE SEÇİMLERE GİRİLECEK

HDP Ankara’nın Çankaya, Keçiören, Haymana ve Polatlı ilçesinde de aday gösterdiğini açıklamıştı.  Buna göre HDP’nin Çankaya adayı Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Keçiören adayı ise Şeyh Said'in torunlarından Diyadin Fırat, Haymana Eş Başkan adayları Tülay Koç ile Sinan Sümer ve Polatlı ilçesinde ise Soner Özalp aday gösterilmişti.